Home Aktualitete Adnan Januzaj siguron 3 pikë të mëdha për Sosiedatin – Alsat

Adnan Januzaj siguron 3 pikë të mëdha për Sosiedatin – Alsat

by NESHESH
0 comment

 

Fituesi i Kupës së Spanjës, të edicionit të parafundit, skuadra e Real Sosiedatit erdhi deri te triumfi edhe në La Liga. Pas 5 javëve pa sukses, skuadra nga Sen Sebastian në terrenin vendas shënoi fitore 2-1 kundër Sellta Vigos (2-1) dhe është sërsiht në garë për një vend për Ligën Evropa.

– Advertisements –

Mirëpo gjërat nuk shkuan si duhet për vendasit, pasi që mysafirët të parët hapën rezultatin përmes Mallo-s në minutën e 22-të. Mirëpo gëzimi i Selta Vigos nuk zgjati shumë pasi që Portu barazoi shifrat në 1-1, vetëm 3 minuta më vonë nga goli i epërsisë për mysafirët. Në minutën e 28-të , skuadra e Real Sosidadit fitoi penalty, mirëpo Isak nuk arriti që të shfrytëzojë. Mirëpo në minutën e 39-të sërisht kishte penalti për Real Sosiedatin, ndërsa Andan Januzaj nuk gabon dhe siguron tri pikë të mëdha për Real Sosiedatin. Skuadra e Januzajt mban pozitën e 5 me 50 pikë, ndërsa Selta mban pozitën e 12 me 38 pikë.

Related Articles

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy