Ambasada amerikane në Prishtinë: Inkurajuese të shihen kaq qytetarë që votojnë paqësisht – Alsat

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, e ka vlerësuar si inkurajuese numrin kaq të madh të daljes së qytetarëve për të votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë.

“Inkurajuese për të parë kaq qytetarë të rezultojnë të votojnë paqësisht sot, pavarësisht motit dhe pandemisë. Tani është e rëndësishme t ‘ i japim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe institucioneve të tjera të #Kosovës kohë & hapësirë për të numëruar votat dhe për të bërë punët e tyre”, thuhet në një reagim të ambasadës së Facebook.

The post Ambasada amerikane në Prishtinë: Inkurajuese të shihen kaq qytetarë që votojnë paqësisht appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button