Barcelona ka 2 talente të çmuara në mesin e “Top 5” evropian – Alsat

Sipas të përditshmes franceze “L’Equipe”, Ansu Fati është renditur si futbollisti më i mirë në botë nën moshën 20 vjeçar. Fati filloi sezonin në mënyrë shumë të mirë, mirëpo pësoi një lëndim në tetor të vitit të kaluar dhe akoma nuk është rikuperuar. Reprezentuesi spanjoll ka shënuar pesë gola në 10 paraqitje për Barcelonën këtë edicion, madje ka regjistruar një gol në emrin e tij edhe me Spanjën.

 

Fati është fitues oër përgjedhjen e të përditshmes franceze, duke qëndruar para Eduard Kamavingës, futbollistin e Renit, Rajan Gavanberit nga Ajaksi dhe në vendin e katërt është Pedri, një tjetër margaritar i Barcelonës, para Xhovani Rejna nga Borusia Dortmund.

The post Barcelona ka 2 talente të çmuara në mesin e “Top 5” evropian appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button