fbpx

Kërkohet burg i përjetshëm për kosovarin që vrau një grua gjermane

0
Prokuroria gjermane ka kërkuar burg të përjetshëm për kosovarin i cili shkaktoi aksidentin fatal ku vrau një grua gjermane. Kosovari, me makinën e tij ishte...

Vdiq mareshali sovjetik Dimitrij Jazov, mbështetës i gjeneralëve serbë dhe prijës i përpjekjes për...

0
Ish-ministri i mbrojtjes i Bashkimit Sovjetik, Dimitrij Jazov, vdiq në moshën 95-vjeçare në Moskë. Ai ishte mik i ngushtë i Velko Kadijeviqit, gjeneralit të...

A është gati Amerika për një president homoseksual?

0
Pete Buttigieg, kandidati i parë i hapur homoseksual për president të Shteteve të Bashkuara që po tërheq seriozisht vëmendjen, ishte në epërsi në zgjedhjet...

Lajm i mirë! Pas Vietnamit, shërohen të gjithë personat e prekur nga koronavirusi në...

0
Virusi vdekjeprurës me zanafillë në Wuhan të Kinës ka marrë deri tani mbi 2700 jetë njerëzish, ndërsa 80.000 të tjerë rezultojnë të infektuar. Epidemia ka...

Një shqiptare në Itali infektohet nga koronavirusi

0
Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. Midis të...

Shoferi i shkelë 30 persona me veturë në Gjermani, këto janë pamjet

0
Së paku 30 persona janë lënduar, pasi një veturë është përplasur me një turmë njerëzish që po merrnin pjesë nënjë karneval në qytetin Folkmarsen...

Itali/ Shkon në 6 numri i viktimave, 224 të prekur nga koronavirusi

0
Ka shkuar në 6 numri i viktimave në Itali nga koronavirusi, e fundit në Brescia. Viktima është një grua nga Crema, e cila rezultoi...

Rritet çmimi një maske në Itali, shkon deri në 40 euro!

0
Maska në 40 euro e disinfektues 80ml me çmim 22.5 euro. Kosumatorët italianë denoncojnë mashtrimin që po u bëhet me çmimet në këtë moment...

Flet kosovari nga zona e prekur nga koronavirusi në Itali: Panik gjithandej, maskat mungojnë...

0
Autoritetet kompetente të Italisë kanë konfirmuar të dielën në mbrëmje edhe vdekjen e tretë në Itali nga koronavirusi. Ndërsa, numri i të sëmurëve në Itali...

481 shqiptarë të izoluar në Itali pranë zonës së kuqe, mes tyre edhe shtetas...

0
Frika e koronavirusit ka izoluar 11 komuna në Itali pasi numri i të prekurve ka arritur në 132. Nuk dihet ende nëse mes tyre ndodhet...

Alarm në Itali, numri i të prekurve nga virusi vdekjeprurës rritet në mënyrë të...

0
  Vazhdon të rritet në mënyrë të frikshme numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali. Brenda 24 orësh në provincën e Lombardisë dhe Venetos...

Femra që e krijoi Univerzitetin e parë në botë

0
Atë që e njohim ne si Universiteti më i vjetër në botë, ai të Bolonjës, në fakt është krijuar shumë më pas Univerzitetit të...

Mblidhen 450 mijë dollarë për ta dërguar në Disneyland djalin që u ngacmua në...

0
Rreth 452 mijë dollarë australianë janë mbledhur si pjesë e një fushate për ta dërguar djaloshin 9-vjeçar australian në Disneyland pas publikimit të një...

Ferrari, 1.2 milionë euro shpërthen në flakë në Monte Carlo

0
Pamjet e një makine të rrallë. Ferrari F40 me vlerë 1.2 milionë euro është shkrumbuar në rrugët e Monte Carlos. Makina pronë e një...

Shtyu dasmën për të kuruar të prekurit nga Koronavirusi, vdes mjeku 29-vjeçar

0
Një mjek 29-vjeçar me emrin Peng Yinhua, i cili punonte në spitalin e Wuhan, në Kinë, gjeti vdekjen pasi iu ngjit koronavirusi. Historia e tij u përhap me shpejtësi në...

Burri dogji të gjallë gruan dhe fëmijët, shoqja e viktimës tregon detajet shokuese nga...

0
Një krim në familje ka tronditur të gjithë Australinë pasi babai dogji të gjallë nënën me tre fëmijët. Policia nuk i ka konfirmuar ende përse...

Tronditëse/ Spitali nuk i dërgoi ambulancën, humb jetën mësuesja 26-vjeçare: Çështja juaj nuk është...

0
  Me sa duket problemet me sistemin e shëndetësisë nuk janë vetëm në vendin tonë. Një lajm tronditës vjen nga Britania e Madhe. Amber Hickford, një...

FRIKA NGA KORONAVIRUSI, KINEZËT NISIN VRASJEN E QENVE

0
Zyrtarët kinezë kanë nisur grumbullimin e kafshëve shtëpiake për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Frika se ky virus vdekjeprurës ka detyruar autoritetet në vend që...

Dy vëllezër shqiptar, dy doktorë për një ditë në Zvicër (FOTO)

0
Javën e kaluar, më 25 janar 2020, në Universitetin e Gjenevës, në Fakultetin e Mjekësisë u mbajt ceremonia zyrtare e dhënies së diplomave të...

19-vjeçarja martohet me 62-vjeçarin, duan një fëmijë

0
“Dashuria nuk njeh moshë”. Kjo thënie i shkon shumë për shtat 19 vjeçares Samantha Simpson, e cila është martuar me një 62 –vjeçar. Simpson ra...

Rrëzohet avioni në Moskë, pasagjeri filmon gjithçka nga brenda

0
Shtatë persona janë lenduar këtë të enjte si pasojë e rrëzimit të një avioni rus të tipit An-2, i cili është përplasur me tokën....

Sulm në Gjermani: 11 të vrarë

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Gjermani. Një i dyshuar ka qëllua për vdekje...

Dyshohet se dikush ia vuri flakën një veture, digjen tre fëmijë në Australi

0
Policia australiane ka njoftuar se katër persona, përfshirë tre fëmijë, kanë vdekur pasi dikush besohet se qëllimisht ia vuri flakën veturës në të cilën...

Tentuan ta grabisnin, 77-vjeçari reagon si një boksier profesionist

0
Një 77-vjeçar në Kardif u tentua të grabitej nga një person sapo tërhoqi para nga një bankomat. Ngjarja ka ndodhur më 5 shkurt, por tashmë...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve

0
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit...

BILL GATES FAJËSON LOPËT PËR NGROHJEN GLOBALE

0
Njëri nga njerëzit më të pasur në botë dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, pohon se lopët dhe bakteret që ato lëshojnë janë fajtorë...

Zvicër: P ërleshje midis dy shtetasve nga Maqedonia e Veriut

0
Gjatë një mosmarrëveshjeje në mes dy shtetasve të Maqedonisë së Veriut, njëri prej tyre është pla gosur rëndë në Kreuzlingen të Zvicrës. Bashkatdhetari i...

Kërkohej në gjithë Europën, ja ku u kap shqiptari trafikant droge

0
Një shqiptar, me iniciale R.D., 43 vjeç, është arrestuar nga policia e Pordenones në ekzekutim të një mandati të lëshuar nga DIA e Perugias. Shqiptari...

Prezantuesja e njohur vrau veten ditën e Shën Valentinit, televizioni ku ajo punonte bën...

0
Prezantuesja e njohur e emisionit britanik “Love Island”, Caroline Flack, u gjend e vdekur në apartamentin e saj në Londër, ditën e Shën Valentinit. Për...

E mbuluar me shami të zezë në kokë dhe këmbëzbathur, Ivanka Trump shfaqet si...

0
  Ivanka Trump përmes disa postimeve në rrjetet sociale ka treguar se ka arritur në Emiratet e Bashkuara Arabe në fundjavë, ku ka marrë pjesë...

Dalin emrat e 4 shqiptarëve që masakruan plakun italian

0
Katër shqiptarë janë arrestuar për masakrimin dhe grabitje e një 85-vjeçari në Lignano të Italisë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës mes të enjtes dhe të...

Presidenti që nuk flet e as nuk ecë: E udhëhoqi vendin për 20 vite

0
Për shumë persona është e vështirë të kuptohet se si një president 82 vjeçar, i cili pësoi sulm në tru dhe nuk flet apo...

Donald Trump: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritshme

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bëri të ditur se ka marrë një letër urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

Edhe një shtetas tjetër i Maqedonisë së Veriut është infektuar me Koronavirus

0
Një tjetër shtetas i Maqedonisë është i infektuar me coronavirus. Bëhet fjalë për një shtetas të Maqedonisë që është në Francë. Këtë e konfirmoi...

Koronaviursi, pse u shkarkuan dy zyrtarët e lartë në Kinë?

0
Të enjten, ambasadori i Kinës në ShBA Cui Tiankai dha një intervistë për drejtuesin e emisionit “Morning Edition” të Radios Publike Kombëtare (NPR) të...

Gjendet e vdekur në banesë prezantuesja e njohur

0
Caroline Flack është gjetur e vdekur në banesën e saj në Londër, vetëm disa javë para se ajo të dilte në gjyq për sulmin...

Tragjike/ Zjarri shkrumbon jetimoren, 15 fëmijë digjen të gjallë

0
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Haiti, ku 15  fëmijë kanë gjetur vdekjen nga një zjarr që përfshiu një jetimore. Mediat e huaja raportojnë...

Shënohet viktima e parë e koronavirusit në Evropë

0
Është shënuar viktima e parë e koronavirusit në Evropë. Më saktësisht, rasti i parë u regjistrua në Francë. Personi i vdekur ishte një turiste 80-vjeçare...

Kërkon të dashur për Shën Valentin, 47 vjeçari ofron 25 mijë dollarë

0
Një burrë, statusi shoqëror i të cilit është beqar, ka thënë se do paguajë deri në 25 mijë dollarë për ata që do i...

Thashethemi më i ri: Melania Trump dashuron dikë tjetër

0
Melania TrumpMelania Trump dashuron dikë tjetër, dhe i shoqi e di, e nuk shqetësohet. Ky është thashethemi që është përhapur këto kohë, e që ka gjetur hapësirë dhe në...

Të izoluar në karantinë, ja se ç’bëjnë mjekët dhe pacientët në spitalet e Kinës,...

0
Agjencia “China News Service” publikoi një video, ku dallohen dhjetëra pacientë të prekur nga koronavirusi, të drejtuar nga personeli mjekësor, duke kërcyer në korridorin...

Hakmerret Turqia, vret 101 ushtarë sirianë

0
Turqia tha se ka neutralizuar 101 ushtarë të Qeverisë siriane, pas vrasjes së pesë ushtarëve turq nga forcat qeveritare në provincën Idlib të Sirisë. Tre...

Këta janë liderët më të paguar në botë (Lista)

0
Për të identifikuar 20 udhëheqësit me pagën më të lartë në botë, Buletini Ekonomik analizoj shifrat e kompensimit vjetor të disponueshme publikisht, faqet e...

Vjen një tjetër paralajmërim për tërmet në Turqi, ekspertët ngrenë alarmin: Do të ndjehet...

0
  Inxhinier Meteorologjik i Universitetit Teknik të Stambollit dhe specialisti i menaxhimit të fatkeqësive. Dr. Mikdat Kadolu bën një paralajmërim të frikshëm sa I përket...

Stuhia i merr karrocën me gjithë foshnje, djalin ia hedh në mes të rrugës

0
Një stuhi me forcën e uraganit ka goditur Europën Veriore. Erërat e forta dhe shira të dendur kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete angleze,...

Melania Trump vë sërish në siklet presidentin, gjesti i saj në Shtëpinë e Bardhë...

0
Melania Trump ka qenë e martuar me Donald për 15 vjet por ata ende kanë mosmarrëveshjet teksa fotot e fundit nga Senati tregojnë sesi...

Parashikuesja amerikane: Këtë vit botës do t’i vijë fundi nga një luftë katastrofike

0
Parashikuesja amerikane: Këtë vit botës do t’i vijë fundi nga një luftë katastrofike Gazeta Express 7 Shkurt 2020 12:53 Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen...

Koronavirusi, numri i viktimave arrin në 563

0
Gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Kinë kanë vdekur edhe 73 persona, me të cilët numri i përgjithshëm i viktimave nga infektimi...

Për herë të parë në Amerikë emërohet një shef policie mysliman, betohet mbi Kuran

0
Qyteti i Patersonit në Nee Jersey ka emëruar për herë të parë një shef policie mysliman me etni turko-amerikane. Ibrahim “Mike” Baycora u betua me...

Turqia vret dhjetëra ushtarë sirianë

0
Turqia vrau dhjetëra trupa të Qeverisë siriane, pasi katër ushtarë të saj u vranë nga granatimet në veriperëndim të Sirisë, tha presidenti turk, Recep...

Princi i Arabisë Saudite që u martua me vajzën 43 vjet më të re:...

0
Nusja e Emirateve të Bashkuara Arabe, mori dhurata të shumta për martesën e saj, por që të bëhej nuse e kësaj familjeje asaj iu...

Panik në Kinë: Policia e arreston gruan që refuzoi ta vendoste maskën

0
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si policia kineze e rrëzon një grua në dysheme dhe e arreston një grua, e...

I dashuri i gruas “hidhet” nga dritarja gjysmë i zhveshur

0
Një burrë është “hedhur” nga dritarja e katit të dytë të banesës së të dashurës së tij, gjysmë i zhveshur, kur kësaj të fundit...

Në Zvicër jetojnë mbi 2 milionë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë? (foto)

0
Në vitin 2019, emigracioni në Zvicër ka qenë pa ndonjë ndryshim të theksuar në krahasim me vitin 2018. Me 5 000 veta, edhe bilanci...

Ndekje si në filma, ky është shqiptari që qëlloi me armë drejt policisë

0
Një shqiptar i armatosur qëlloi me armë në drejtim të karabinierëve në një pikë kontrolli në Colonnella, jo shumë larg një qendre tregtare. Shoferi, hapi...

Koronavirusi, një shqiptar do evakuohet nga Wuhani me avion turk

0
Avioni turk i përgatitur për evakuimin e 34 shtetasve turq, shtatë azerbajxhanasve, shtatë gjeorgjianëve dhe në mes tyre edhe një shtetasi shqiptar që kanë...

Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronavirusi

0
Një nga personat e prekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të jetë një shtetas shqiptar. Lajmi nuk është konfirmuar ende...

Shqiptarët në Zvicër ndërtojnë xhaminë 5 milionë frënga

0
Projekti prej 5 milionë frangash i Bashkësisë shqiptare islame në Reinach, është në përfundim e sipër. Aplikimi për ndërtim po pret përsëri. Procedura e lejes...

Për dy ditë Kina përfundon spitalin për pacientët me koronavirus

0
Spitali i parë për trajtimin e koronavirusit në Kinë u hap të mërkurën në një qytet afër Wuhan, pasi punëtorëve dhe vullnetarëve ju deshën...

Kobe Bryant raportohet se u vra në rrëzimin e helikopterit në Kaliforni

0
Lojtari legjendar i NBA-s, Kobe Bryant ka vdekur në një aksident me helikopter në Kaliforni, thuhet në një raport të dielën. Ai ishte 41 vjeç. Bryant...

Reagimi i Erdogan pas tërmetit: Mos besoni në propagandë, unë jam shërbëtori juaj (VIDEO)

0
Numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë lindore ka shkuar në 36, derisa po vazhdojnë përpjekjet e shpëtimit. Tërmeti me...

Franca vendos mbishkrime në gjuhën shqipe në spitalet e saj (FOTO)

0
Franca padyshim se është njëri prej shteteve që respekton në masë të madhe komunitetet që jetojnë aty. Rasti më i freskët është vendimi i spitaleve...

Virusi vdekjeprurës: Kujdes me porositë online nga Kina

0
Viti 2020 nuk ka filluar mirë për kinezët. Virusi vdekjeprurës , “Koronavirus” ka marrë shumë jetëra në Kinë. Përveç në Kinë, ka pasur raste...

Grenell: Ky është vizioni i Trumpit

0
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për Serbinë dhe Kosovën, ka thënë të shtunën se një marrëveshje për...

Pse Trump po angazhohet kaq fort për Kosovën e Serbinë

0
Ndërsa Uashingtoni është i përqendruar tek tensionet me Iranin dhe gjyqin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Donald Trump, dy zyrtarë të lartë të...

Në tregun kinez ku lindi virusi vdekjeprurës hahej edhe supa me lakuriq nate

0
Kina dhe mbarë bota janë përfshirë nga frika e përhapjes së virusit vdekjeprurës. Pamjet e një gruaje kineze duke ngrënë një lakuriq të tërë në...

Jetë mes rrënojash, foshnja lind në kohën e tërmetit në Turqi

0
Në kohën kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj. Ngjarja ndodhi në...

10 mësues shqiptarë në Kinë kërkojnë ndihmë, “Jemi të rrezikuar nga virusi” (VIDEO)

0
Dhjetë shtetas shqiptarë që punojnë në një provincë të Kinës veriore, si mësues të gjuhës angleze kërkojnë ndihmë përmes Top Channel për t’u rikthyer...

Shkon në 31 numri i viktimave, pas tërmetit në Turqi

0
Agjencia për Menaxhimin e Fatkeqësive në Turqi ka njoftuar se ka shkuar në 31 numri i personave të vdekur nga tërmeti prej 6.8 shkallësh,...

Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë, janë 2 shqiptarë

0
Në një prononcim për Top Channel, Selim Belortaja ambasador i Shqipërisë në Kinë tregon për numrin e shtetasve shqiptarë që ndodhen në qytetin Wuhan,...

BOTA

Kryetari i komunës tërhiqet zvarrë nëpër rrugë, nuk i plotësoi premtimet...

0
Një grup fermerësh të zemëruar në jug të Meksikës kanë kapur kryebashkiakun e fshatit të tyre dhe pasi e kanë lidhur pas një kamioni...

Autobusi me dasmorë bie në lumë, së paku 24 të vdekur

A është gati Amerika për një president homoseksual?

KOSOVA

NATO: FSK-ja në veri të Kosovës, vetëm me pajtimin e komandantit...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka bërë publike një marrëveshje të arritur në vitin 2013 në mes të Hashim Thaçit dhe...

Edhe dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë

Bie në bunar, vdes vogëlushja nga Kaçaniku

Del negativ rezultati për të dyshuarën me koronavirus