fbpx

Ja si është shpërndarja nëpër komuna në Tetovë dhe rrethinë

0
Me datë 05.04.2020 Shtabi i krizës pranë Komunës së Tetovës lidhur me përhapjen e COVID19 në teritorin e komunës së Tetovës, informon qytetarët si...

Ekskluzive: Kompania turke që po prodhon vaksinën kundër Koronavirusit është pronë e shqiptarëve nga...

0
Shkencëtarët turq besojnë se janë pranë zbulimit të vaksinës për covid-19. Hulumtuesit në firma e njohur botërore e prodhimeve të barnave ‘Abdi Ibrahim’ thonë se...

Punonjësja në Poliklinikën Çair del pozitive ndaj koronavirusit, bëhet dezinfektimi i objektit

0
Një e punësuar në Poliklinikën Çair është e prekur nga koronavirusi dhe menjëherë është vendosur në izolim, me ç’rast është bërë edhe dezinfektimi i...

Filipçe: Koronavirusi me siguri do të përfundojë me ndonjë formë të imunitetit kolektiv

0
Koronavirusi me siguri do të përfundojë me ndonjë formë të imunitetit kolektiv, për momentin janë duke u grumbulluar më shumë të dhëna, është duke...

Aksion policor në Çair

0
Policia e Shkupit, më urdhër paraprak të gjykatës, më 4 prill ka bastisur shtëpinë dhe hapësirat e tjera të personit me iniciale B.Z, 29...

Maqedoni / 53 raste të reja me koronavirus, 5 persona kanë ndërruar jetë

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë diganostifikuar edhe 53 raste të reja me koronavirus, ndërsa pesë persona kanë ndërruar...

Tetovë, numri i të infektuarve mbërrin në 17

0
Në Tetovë numri i të infektuarve nga koronavirusi ka mbërritur në 17. Nga Instituti për Shëndet Publik thonë se virusi përhapet për shkak të...

Në Kumanovë deri tani nga Kovid-19 janë infektuar 85 persona, prej të cilëve 11...

0
Në Kumanovë deri tani janë regjistruar 85 raste të të infektuarve me koronavirus. Vetëm gjatë ditës së djeshme 23 persona kanë qenë pozitiv. Komuna...

Gjatë ditës së djeshme 28 persona janë shoqëruar në polici për mosrespektim të orës...

0
Gjatë ditës së djeshme (3 Prill 2020) 144 persona janë futur në izolim, 51 kanë nënshkruar deklaratë për vetizolim në territorin e Republikës së...

Filipçe: Koronavirusi nuk do të zhduket menjëherë

0
Virusi nuk do të largohet menjëherë, por do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe pandemia do të përfundojë me një...

Filipçe: 11 mjekë të spitalit të Kumanovës të infektuar

0
Ministri Filipçe tha se në Spitalin e Kumanovës situata paraqitet e rënduar pasi janë infektuar 11 persona me virusin Kovid-19 dhe si masa plotësuese...

Kryetari i Kumanovës u bën thirrje qytarëve për bashkëpunim pas mbylljes së qytetit në...

0
Kryetari i komunës së Kumanovës nëpërmjet një statusi në fejsbuk u bën thirrje bashkëqytetarëve të tij të bashkëpunojnë dhe të dëgjojnë organet kompetente pas...

Spitali i Kumanovës, “vatër” e koronavirusit

0
Numri i të vdekurve në vendin tonë shkon në 13, duke përfshirë këtu edhe dy raste të reja për të cilat informoi sot Ministria...

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

0
Informacioni i minutave të fundit është se Qeveria ka vendosur që gjatë fundjavës Kumanova të vendoset në karantinë. Nga sonte në orën 21 deri të...

Lajm i fundit: Vdesin edhe dy persona nga Koronavirusi, një nga Tetova, tjetri nga...

0
Ministria e shëndetësisë informon se si pasojë e Koronavirusit kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë gjatë ditë së sotme (3 prill 2020). Sipas MSH,...

2 të vdekur dhe 46 raste te reja gjate 24 oreve te fundit ...

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën për sëmundje infektive kanë ndërruar jetë dy pacientë. Njëri pacient për të cilin Alsat njoftoi më herët...

Tetovë, infektohet polici, 20 të tjerë në karantinë

0
Fatmir Rexhepi, zëdhënës në Sektorin për Punë të Brendshme, Tetovë, njofton se një pjestarë i policisë ka rezultuar pozitiv në testin për korona virus. Gjithashtu...

Kumanovë, 11 punonjës shëndetësorë infektohen me koronavirus

0
11 punëtorë shëndetësorë nga Spitali i Kumanovës janë infektuar me koronavirus. Tre nga reparti i rentgenit, tre nga reparti i kirurgjisë, një infermiere nga reparti...

Nuk i bindet urdhrit policorë, arrestohet si në filma personi M.A. nga fshati Pirok

0
Mbrëmë rreth orës 22:00 derisa në fuqi ishte ora policore, në një punkt në fshatin Toplicë, zyrtarët policorë kanë sinjalizuar të ndaloj një automjet...

Zaev pranon se Ahmeti ka qenë kundër shkurtimit të pagave në administratë

0
Raportimet e mediave konfirmojnë se BDI nuk ishte dakord me propozimin e Zaev që të gjithë administratorët të marrin 14.500 denarë si masë për...

Ky është rejtingu i partive në Maqedoni sipas anketës së NDI

0
Instituti amerikan NDI (Instituti Nacional Demokratik) dhe TIM Instituti kanë zhvilluar një anketë për zhvillimet në Maqedoninë e Veriut duke pasur në fokus edhe...

Zaev: Ne kemi kapacitete dhe burime për ta tejkaluar këtë krizë

0
Republika e Maqedonisë së Veriut ka kapacitet dhe resurse për të kapërcyer krizën shëndetësore dhe ekonomike të imponuar nga përhapja e koronavirusit, konsideron kryetari...

Gostivari pastrohet nga Koronavirusi, pacientja e vetme del negative

0
45 vjeçarja nga Gostivari mund koronavirusin, në testimin e dytë del negativ. “Negativ jam, sapo kam marrë rezultatet”, i tha ajo Tv Globit. Ajo tani lëshohet...

Maqedoni, foshnja e gruas me COVID-19 del negativ në testimin për coronavirus

0
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka rezultuar negativ testimi i foshnjës që u lind më 30 mars në Klinikën e Gjinekologjisë në Shkup nga...

Galeria Nacionale me përkujdesje aktive ndaj personave me aftësi të kufizuar

0
Galeria Nacionale e Maqedonisë së veriut edhe sot në këtë situatë që ka përfshirë gjithë botën mundohet në mënyrë sa më të mirë ,...

Spasovski: 250 mijë të punësuar mund të përfitojnë rrogë minimale për muajt prill-maj

0
Pakoja e dytë e qeverisë për t’u përballur me krizën e ekonomike që po vjen nga virusi korona, do të mudësojë për t’i ruajtur...

30 raste të reja me koronavirus, gjithsej 384 të infektuar në Maqedoni

0
Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 30 raste të reja me koronavirus në vend, edhe atë 12 në Shkup, tetë në Kumanovë, nëntë...

Arrestohet 31 vjeçari, mbante me vete thikë dhe radio-lidhje

0
Gjatë ditës së djeshme zyrtarë policorë kanë privuar nga liria 31 vjeçarin nga Shkupi pasi gjatë kontrollit i kanë gjetur një thikë dhe një...

Qytetari i Manastirit që ndërroi jetë në izolim shtëpiak, është negativ për Kovid-19

0
Qytetari i Manastirit, i cili gjatë izolimit shtëpiak kishte ndërruar jetë, ka rezultuar negativ për Kovid-19, njoftuan nga Ministria e Shëndetësisë. “I ndjeri, i moshës...

Bekteshi në #ClickPlus: Ne ishim kundër uljes së pagave të administratës, duke u bazuar...

0
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sonte në Clic Plus në Tv21 në lidhje me uljen e pagava të administratës një propozim nga ish kryeministri...

Sistemi shëndetësor i gatshëm për pikun e epidemisë që pritet në fund të prillit

0
Sistemi shëndetësor në vend është i gatshëm të pranojë numër shumë më të madh të pacientëve se sa që po trajtohen tani në spitale,...

25 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 354

0
Një 65 vjeçare nga Labunishti është viktima e 10-të nga virusi korona në vendin tonë. Viktimës në fjalë masa për testin i është marrë...

Një burrë 49 vjeçar nga Haraçina ndërron jetë, komuna demanton se ka pasur Koronavirus

0
Një burrë i moshës 49 vjeçare nga Haraçina dje ka nderruar papritmas jetë. Mediumet maqedonase kanë shpejtuar të spekulojnë se bëhet fjalë për person...

Lehona e vdekur nga Ohri dhe burri i vdekur nga Manastiri nuk kanë pasur...

0
Rezultatet e dy personave, të cilëve pas vdekjes u janë marrë kampione për testim për Kovid – 19, një burri 66-vjeçar nga Manastiri dhe...

Psikologët tetovarë ofrojnë ndihmë falas për qytetarët për stresin rreth koronavirusit

0
Përfaqësues të Shoqatës së psikologëve, këshilltarëve dhe psikoterapeutëve “Korteks” nga Tetova në bashkëpunim me komunën do t’iu japin ndihmë qytetarëve në drejtim të tejkalimit...

Spitali mobil në Shkup, ushtria vendos krevatet

0
Anëtarët e Qendrës Mjekësore Ushtarake brenda afatit të parashikuar tashmë kanë instaluar edhe krevatet brenda Spitalit mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup....

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në...

Ndërron jetë edhe një paciente, 5 të tjerë lëshohen në kurim shtëpiak

0
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, njoftoi sot edhe për një viktimë. Bëhet fjalë për një paciente të moshës 65 vjeçare e cila vuante edhe...

Ademi: Mësim onllajn ka në të gjitha shkollat, po mendojmë për internet për fëmijët...

0
Informatat nga terreni për mësimin onllajn janë mjaft inkurajuese. Deri më tani nuk kemi pranuar informatë se në ndonjë shkollë fare nuk po organizohet...

Lehona 37 vjeçe ndërron jetë në Klinikën e Shkupi, testohet për koronavirus

0
Në Klinikën e Gjinekologjisë dhe Akusherisë gjatë natës së djeshme është pranuar një grua shtatzënë 37 vjeçe nga Ohri, e cila fatkeqësisht gjatë pranimit...

Karantinimi shkakton tragjedi në familje, burri vret gruan vajzat dhe më pas veten

0
Një nënë, baba dhe dy vajza të mitura u gjetën të vdekura me qenin e tyre në shtëpi në një krim që dukshëm duket...

Jehojnë këngë maqedonase në Çair gjatë orës policore (VIDEO),

0
Aktivistja Mersiha Ismailoviq ka postuar një video se si kalon Çairi orën policore. Në këtë video që është bë të dielën, shifet një “kengetare” duke...

Filipçe: Nga fillimi i pandemisë janë kryer 3 518 teste, 329 pozitivë

0
Ministri Filpçe gjatë konferencës për shty pasditen e sotme bëri me dije se nga fillimi i pandemisë deri më tani janë janë kryer 3...

Bekteshi: U tha, u bë, ska ulje të rrogave për administratën

0
Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi ka deklaruar se BDI pjesë e së cilës është ai ,mbështesin masën që...

44 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 329 të infektuar

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19 kanë vdekur dy burra, njëri në moshën 45 vjeçe nga Kumanova, kurse...

Covid-19, shkon në 9 numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

0
Alsat jozyrtarisht mëson se si pasojë e virusit Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë jetën kanë humbur edhe 2 persona. Deri...

Spasovski: Shkurtohen pagat e funksionarëve të emëruar dhe zgjedhur, përfshi presidentin, kryeministrin, ministrat …

0
Jemi në test si asnjëherë më pare, bota përjetoi kërcënimin më të madh që pas luftës së dytë botërore. Kemi marrë masa drastike, si...

Mbyllen 14 lokale në Tetovë, nuk zbatuan masat e rekomanduara

0
Gjithsejtë 14 objekte hotelierike janë mbyllur në rajonin e Tetovës në periudhë prej 24 orëve. Nga ora 07:00 e ditës së djeshme deri sot...

Manastir, 66 vjeçari që ishte në izolim gjendet i vdekur, dyshime se ishte me...

0
Një 66-vjeçar nga Manastiri që ishte në izolim për 13 ditë, dje ka ndërruar jetë, shkruajnë mediat maqedonase. Sipas informacioneve jozyrtare viktima dyshohet se...

Pas dënimit të Alimit dhe Gurit, BDI: Duhet të marr fund ndërhyrja politike në...

0
Pas dënimit të dy funksionarëve të BDI-së për parregullsi zgjedhore, Ejup Alimit dhe Ismet Gurit me nga 3 vjet e gjysmë burg, partia e...

Koronavirsusi, Maqedonia e Veriut për një muaj pritet të përballet me pikun

0
Gjatë ditës së djeshme Ministria e Shëndetësisë kumtoi se janë regjistruar edhe 26 raste të reja me virusin korona, prej të cilëve një në...

Masat e reja ekonomike, në shumë sektorë paga do të bie në minimale

0
LAJMI I FUNDIT : Sot në seancë të qeverisë do të shqyrtohet pakoja e dytë e shumëpritur e masave ekonomike. Alsat mëson se rrogat e të...

Në Tetovë e rrethinë janë gjashtë veta me koronavirus (VIDEO)

0
Tre persona nga komuna e Tetovës, 1 nga komuna e Bogovinës, 1 nga komuna e Zhelinës dhe 1 nga komuna e Jegunovcës janë persona...

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritet para selisë së NATO-s

0
Flamuri i Maqedonisë së Veriut pasdite është ngritur para selisë së NATO-s në Bruksel, në ceremoninë me të cilën u shënua inkuadrimi zyrtar i...

Dy ditët e ardhshme me reshje bore

0
Më ftohtë, gjatë ditës edhe me erë. Kryesisht vranët me intervale të shkurta me diell. Vonë në mbrëmje priten reshje bore. Temperaturat në vise...

Qeveria: Lirohen nga puna tërësisht personat e verbër, me invaliditet dhe pengesa të rënda...

0
Qeveria në seancën e sotme të 31-të, e ka shqyrtuar kërkesën e Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale dhe solli konkluzion, me të cilin...

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, gjatë javës do kemi rritje të çmimit të miellit...

0
Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8 dhe Vita Mill....

Nesër priten të miratohen masat ekonomike

0
Nesër në seancë të qeverisë do të shqyrtohet pakoja e dytë e shumëpritur e masave ekonomike. Jozyrtarisht, Alsat mëson se shteti do të sigurojë...

Lajm i madh nga Halil Kastrati, 1000 pako gati për Maqedoni (FOTO)

0
Lajm i madh! 1000 pako gati per Maqedonin e Veriut Nga neser fillon shperndarja e pakove ushqimore ne shume komuna te Maqedonis se Veriut Te gjitha pakot...

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, gjatë javës do kemi rritje të çmimit të miellit

0
Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8 dhe Vita Mill....

Pas 9 dite punë, vendoset spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup...

0
Kreu i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov ka shpërndarë fotografi nga Spitali Mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup. “Bashkëpunimi ndërinstitucional ka dhënë fryt....

Filipçe: Kulmi i koronavirusit në shtet në fund të muajit prill

0
Kulmin e koronavirusit në shtet e presim për një muaj, në fund të muajit prill. Këto janë vlerësimet e epidemiologëve në pajtim me rritjen...

(FOTO) Ora policore në Shkup

0
Ja si duket Shkupi gjatë orës policore. Fotot flasin se qytetarët po respektojnë masat e qeverisë, në këtë raste orën policore që gjatë këtij...

Covid-19, Prokuroria do të hetojë vdekjen e 66-vjeçares nga Struga

0
Prokuroria Themelore Publike në Ohër ka nisur hetim në lidhje me vdekjen e gruas 66 vjeçe nga Struga, e cila ishte diagnostikuar me Covid-19. Sipas...

Reagon vajza me nënën e sëmurë në Spital të Gostivarit ‘Ende nuk ja bëjnë...

0
Sot ka reaguar ashpër Arijeta Dehari vajza e pacientes që lëngon në Spitalin e Gostivarit edhe pse pas shumë reagimeve të saj mjekët përsëri...

Flet kunati i të ndjerës nga Struga: Nuk mund të merrte frymë, na thanë...

0
Ajo nuk mund të merrte frymë, gruaja luftoi dy ditë dhe përmes dritares na thanë të vinim vetëm kur të bëhej një test pozitiv...

Dr Ilir Luma:,,BANE ZOT ANDËR” APO…

0
S’di pse, por fillimisht nisi me atë populloren: ,,bane Zot andër”! Diku në Kinë, mandej në Iran, në Ballkan, në Maqedhoni, Shqipëri e në...

Traktorët shkak për vrasjen e dy personave nga Maqedonia në Zvicër, ja kush i...

0
Një prind dhe i biri i tij, të moshës 47 dhe 23-vjeçare, janë gjetur të vdekur në një kampshtëpizë pranë fashit Sorens në Zvicër....

I punësuari në NQP Shkup infektohet me koronavirus

0
Nga NQP-Shkup thonë se personi nga kjo ndërmarrje i cili tashmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus me kohë është shtruar në spital dhe sigurojnë...

Infektohet me koronavirus i punësuari në Klinikën e Kardiologjisë

0
Një i punësuar në Klinikën e Kardiologjisë në Shkup është infektuar me koronavirus, sipas burimeve të emisionit 360 shkallë në Alsat. Bëhet fjalë për...

BOTA

Çfarë ndodhi? Kryeministri suedez del me deklaratë shokuese

0
  Përmes një interviste shokuese, kryeministri suedez Stefan Löfven paralajmëroi qytetarët atje “ të përgatitemi për mijëra të vdekur”, duke i kujtuar se “ është...

Ku po shkon i gjithë dezifenktanti i duarve?

KOSOVA

Konfirmohet se Beogradi dërgoi personel shëndetësor në Kosovë (Video/Dokument)

0
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të...

Njoftim për kosovarët që jetojnë në Gjermani