COVID-19 në Shqipëri/ 3 viktima dhe 288 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona, ndërsa janë konfirmuar 288 raste të reja.

COVID-19 – Statistika (26 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 288
Të shëruar ne 24 orë 51
Të shtruar në spitale 280
Humbje jete në 24 orë 3
Testime ditore 1304

Raste pozitive 19,445
Raste të shëruara 10,705
Raste Aktive 8260
Humbje jete 480

LEXO EDHE:

Back to top button