Home Aktualitete Dy luanë rezultojnë pozitivë me Covid-19 në parkun indian

Dy luanë rezultojnë pozitivë me Covid-19 në parkun indian

by NESHESH
0 comment

Dy luanë në Parkun Etawah Safari në shtetin verior indian, Uttar Pradesh kanë dalë pozitiv për Covid-19, sipas zyrtarëve në park, transmeton CNN.

Mostrat u dërguan për provë pasi të dy luanët rezultuan se kishin temperaturë të lartë.

Autoritetet shtuan se dyshja e luanëve ishin në gjendje të qëndrueshme.

Ata janë mbajtur në vet-izolim me shëndetin e tyre që monitorohet rregullisht.

Kjo vjen pasi tetë luanë kishin gjetur pozitivë për të njëjtën gjë në Parkun Zoologjik Nehru në Hyderabad në fillim të kësaj jave.

Ministria e Mjedisit, Pyllit dhe Ndryshimeve Klimatike kishte deklaruar më parë se bazuar në përvojën me kafshë të tjera kopshtin zoologjik të cilët gjithashtu kishin rezultuar pozitivë për Covid-19 në të gjithë globin, nuk ka “asnjë provë faktike që kafshët mund të transmetojnë sëmundjen te njerëzit më tej.

Related Articles

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy