Egjipti fillon vaksinimin kundër COVID-19 – Alsat

Egjipti ka filluar të shpërndajë vaksinën kundër COVID-19. Vendi me 100 mijë banorë ka regjistruar nëntë mijë raste të vdekjeve nga koronavirusi. Personat e parë që morën dozën e parë të vaksinës janë një mjek dhe një infermiere, vaksina që iu është dhënë atyre është e prodhuar në Kinë. Në programin e vaksinimit që është duke u zhvilluar do të përfshihen edhe vaksinat e prodhuara në Britani të Madhe dhe në Rusi, shkruan BBC.

The post Egjipti fillon vaksinimin kundër COVID-19 appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button