Fshati shqiptar që mahniti gruan e princit Çarls

Auron Tare – historian, anëtar pranë Komisionit Shkencor në UNESCO dhe kreu e themeluesi i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit – e cilësoi Qeparoin, si “ndoshta, fshatin më të bukur që ka Shqipëria” dhe u kthye shumë pas në kohë, duke iu referuar një takimi kur në Qeparo, u mblodh “gjysma e ekonomisë europiane”.

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button