Lëkundje tërmeti në Lezhë

Lëkundje tërmeti në vetëm pak minuta më parë në veri të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri të Rubikut.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 13:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter. Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën. Nuk raportohet për dëme.

LEXO EDHE:

Back to top button