LIFESTYLE
  August 29, 2020

  Ministri francez u del krah grave që duan të rreziten lakuriq në plazh

  Ministri i brendshëm i Francës ka mbrojtur lirinë e çdo kujt për të marrë rreze dielli, qoftë edhe lakuriq, pasi…
  LIFESTYLE
  August 29, 2020

  Nëna heroinë humbi të dyja këmbët për të shpëtuar fëmijët e saj

  Stephanie Decker zbuloi se sa e fortë dhe e fuqishme ishte kur bëri një sakrificë të jashtëzakonshme për të shpëtuar fëmijët e saj…
  LIFESTYLE
  July 2, 2020

  Cilët janë shoferët më të dobët në Evropë?

  Drejtuesit e automjeteve në pjesën më të madhe të Evropës thonë se kanë adoptuar një sjellje më të sigurt dhe…
  LIFESTYLE
  June 30, 2020

  Ngatërrohen arkivolet: Në vend të një gruaje, varroset një burrë

  Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në qytetin e Roskovecit, ku në vend të një gruaje, është…
  LIFESTYLE
  June 27, 2020

  Mos flini me freskuese ndezur këtë verë

  Pavarësisht kapriçove të motit, temperaturat e larta janë në prag dhe e dini mirë sa e padurueshme bëhet vapa e…
  LIFESTYLE
  June 26, 2020

  Vetëm 20 minuta pasi e blen atë, djali e shkatërron Lamborghinin në vlerë prej 220 mijë eurosh

  Një Lamborghini i ri në vlerë prej 220 mijë eurosh ishte shkatërruar në një aksident automobilistik vetëm 20 minuta pasi…
  LIFESTYLE
  June 24, 2020

  I dënuari bëhet matematicien! Mësoi vetë matematikën në burg, tani zgjidh probleme të rënda

  Një vrasës i dënuar në një burg amerikan, ka mësuar vetë bazat e matematikës së lartë, ndërsa shkollën e kishte…
  LIFESTYLE
  June 13, 2020

  Shkencëtarët britanikë thonë se koronavirusi mund të merret edhe përmes ledhatimit të kafshëve

  Shkencëtarët qeveritarë të Britanisë së Madhe kanë paralajmëruar se njerëzit mund të infektohen me koronavirus edhe përmes ledhatimit të qenve…
  LIFESTYLE
  June 12, 2020

  Një e treta e femrave tradhtojnë një herë në jetë, po meshkujt?

  33% e femrave kanë tradhtuar së paku një herë gjatë jetës së tyre. Tradhtinë e kanë shijuar të paktën një…
  KREJT NË SHESH
  June 12, 2020

  E pazakontë! Liqeni shndërrohet krejt papritur në rozë, ekspertët mbesin pa fjalë

  Askush nuk di ta thotë me bindje se çfarë ndodhi që liqeni 50 mijë vjeçar ndryshoi ngjyrë krejt papritur. Liqeni Lonar…

  LIFESTYLE