Mali i Zi ia bën 8 me 2 Serbisë, ia hap kufijtë Kosovës, ia mbyll Serbisë

Mali Zi po i hap kufijtë me Kosovën, por jo me Serbinë.

Trupi Koordinues Malazez ka vendosur që nga 1 qershori të hap kufijtë për Kosovën dhe shumë shtete të tjera.

Por një vendim të tillë se ka marrë për Serbinë.

Kujtojmë që Mali i Zi është një ndër vendet qe e ka menaxhuar mirë luftën ndaj Covid-19./Indeksonline/

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button