Maqedoni – Kosovë do të luhet më 8 tetor në Shkup

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, vendosi që përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, më 8 tetor të zhvillojë sfidën me kombëtaren e Kosovës, në kuadër të plej offit në Ligën e Kombeve. Para sfidës me Kosovën, Maqedonia do të zhvillojë 2 raundet e para të sezonit të ri në Ligën e Kombëve, në muajin shtator, ndërsa më 8 tetor do të mirëpret Kosovën në Shkup. Paralelisht me këtë sfidë, në muajin tetor dhe nëntor, do të zhvillojë nga dy ndeshje të Ligës së Kombëve, në të cilat do të sfidojë Gjeorgjinë, Armeninë dhe Estoninë. Fituesi i sfidës Maqedoni-Kosovë, më 12 nëntor do të përballet me fituesin e takimit tjetër të plej offit, në mes Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë.

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button