Mbretëresha Elizabeth II vaksinohet kundër COVID-19 – Alsat

Mbretëresha Elizabeth II dhe bashkëshorti i saj, Princi Philippe, morën sot injeksionin e tyre të parë të vaksinës antiCOVID-19, njoftoi Pallati Buckingham.

“Monarkja 94-vjeçare dhe bashkëshorti i saj, 99, morën vaksinën e tyre antiCOVID-19 sot”, tha një zëdhënës.

Kështu çifti mbretëror i është bashkuar rreth 1,5 milionë personave që janë vaksinuar tashmë në Britaninë e Madhe.

The post Mbretëresha Elizabeth II vaksinohet kundër COVID-19 appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button