“Më të rejat nga Rruga e Arbrit, brenda muajit do të..!”

Kryeministri Edi Rama e nis këtë të hënë me një mesazh për Rrugën e Arbrit, teksa thekson se brenda muajit do të nisë asfaltimi i 10 kilometrave të parë të segmentit të tretë.

Teksa publikon pamje nga rruga në ndërtim, kryeministri shkruan se 500 punonjës dhe mbi 200 mjete të tonazhit të rëndë janë angazhuar në proces.

“MIRËMËNGJES 😊 me të rejat nga Rruga e Arbërit që po merr formë👍 #DIBRAqëDUAM❤️për #ShqipërinëqëDuam🇦🇱”, shkruan Rama.

 

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button