MSH-ja publikon bilancin e fundit për të gjitha komunat, vetëm 210 raste aktive

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e fundit të rasteve me COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas këtyre të dhënave, nga gjithsej 895 raste sa janë konfirmuar deri më sot në vend, 657 janë shëruar, kurse 28 të tjerë kanë vdekur.

Duke bërë kështu që numri i rasteve aktive të mbetet 210 sosh. Numri i rasteve aktive është 210.

Më poshtë gjeni tabelën me rastet pozitive dhe rastet me vdekje nga ky virus, për të gjitha komunat e Kosovës./Gazeta Sinjali/

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button