Në Mal të Zi shërohen të gjithë pacientët me Covid-19

Qeveria e Malit të Zi bën të ditur se atje janë shëruar të gjithë të prekur me Covid-19.

Këtë e bëri të ditur qeveria e atjeshme me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, duke shtuar se Mali i Zi ishte shteti i fundit në Evropë që u prek me koronavirus më 17 mars.

Govt. of Montenegro

@MeGovernment

is . There are no more cases, @ijzcg has just announced.
Montenegro was the last European country in which the coronavirus was confirmed on March 17.

View image on Twitter
113 people are talking about this

Ndërsa, Instituti i Shëndetësisë Publike në Mal të Zi ka deklaruar se së fundmi atje janë kryer 140 teste për koronavirus dhe asnjë nuk ka dalur pozitiv.

“Ndërkohë rasti i fundit aktiv me COVID-19 i ka plotësuar kriteret për shërim të plotë”, thonë në Twitter nga ky institut.

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button