Nejmar do të mungojë në sfidën e parë në “Nou Kamp” – Alsat

Ylli i PSZH-së, Nejmar nuk do jetë i gatshëm për sfidën e radhës ndaj Barcelonës në kuadër të përballjeve të para të 1/8 së finales në Ligën e Kampiomëve. Braziliani në fitoren ndaj Kaenit me 1-0,  pësoi lëndim dhe u detyrua të largohet nga fusha.

 

Sipas “L’Equipe”, ky lëndim është i shkallës së dytë dhe do ta mbajë jashtë fushe për rreth katër javë. Nuk është vetëm kjo zhgënjyese sepse Nejmar rrezikon të mos paraqitet edhe në ndeshjen kthyese në “Parkun e Princave” më 10 mars 2021. Ky është lajm mjaftë i keq për PSG-në, skuadër e cila do ta këtë mjaftë të vështirë kalimin në fazën tjetër pa yllin e tyre duke marrë parasysh edhe formën e mirë te Barcelonës.

The post Nejmar do të mungojë në sfidën e parë në “Nou Kamp” appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button