Nikollovski: Nisma për kongres, defokusim nga problemi me vaksinat – Alsat

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 gradë” në Alsat tha se kërkesa e Këshilli nismëtar që të ketë kongres të jashtëzakonshëm në VMRO-DMPNE me 28 mars, u shërben politikave të pushtetit dhe dirigjohet nga siç tha ai .

“Të shohim nëse deri me 28 mars do të arrijnë vaksinat në Maqedoni, pasi qeverisë nuk i konvenon të flitet që jemi vendi i vetëm në rajon dhe Evropë që nuk ka filluar me vaksinim. Qendra për komunikim në LSDM, ose siç do që të quhet në bashkëpunim me dy-tre ish funksionarë të VMRO-DPMNE-së në mënyrë aktive punojnë për defokusim”, tha mes tjerash Nikollovski.

The post Nikollovski: Nisma për kongres, defokusim nga problemi me vaksinat appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button