SHOWBIZ
  June 24, 2020

  Nuk duroi dot izolimin nga koronavirusi, multi-milioneri vret veten në apartamentin luksoz

  Trashëgimtari i pasurive të patundshme multimilioner i Liz Hurley ka vrarë veten në moshën 55 vjeç. Ai njihet nga të…
  SHOWBIZ
  June 24, 2020

  Meghan Markle shtatzënë? Mediat britanike ngrisin dyshimet!

  Ish-dukesha e Sussex Meghan Markle, sipas tabloideve britanike është në pritje të fëmijës së dytë. Nuk ka ende një konfirmim…
  SHOWBIZ
  June 24, 2020

  Genta Ismajli i prezanton të dashurit turk vendlindjen, e çon në Gjilan

  Këngëtarja e njohur Genta Ismajli është duke shijuar në maksimum lidhjen e saj me të dashurin turk, Huseyin Usta. Së…
  SHOWBIZ
  June 16, 2020

  Edhe zyrtarisht ‘Oscar’ shtyhet për një datë tjetër

  Oscar’ 2021 edhe zyrtarisht është shtyrë për dy muaj, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Bordi…
  SHOWBIZ
  June 14, 2020

  Sa para mund të humbin këngëtarët kosovarë këtë verë?

  Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet,…
  KOSOVË
  June 13, 2020

  Muqiqi: Na lejoni ti mbajmë dasmat në Restaurante ose do ti mbajmë në sheshe

  Të hënën në ora 12:00 para Ministrisë së Shëndetësisë do të mbahet një protest e organizuar nga disa pronarë të…
  KREJT NË SHESH
  June 12, 2020

  Labi në “tripa të konspiracionit” për koronavirusin: Ky virus nuk është nga dora e Zotit, por nga dora e njeriut

      Këngëtari Labinot Tahiri – Labi dhe ish deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës ka postuar një shkrim…
  KREJT NË SHESH
  June 10, 2020

  Del në shitje për 30 milionë euro ish vila luksoze e James Bond

  Del në shitje për 30 milionë euro ish vila luksoze e James Bond INDEKSONLINE E Mërkurë, 10 Qershor 2020 7:11…
  KREJT NË SHESH
  June 7, 2020

  Afrim Muqiqi “selam” Qeverisë: Vendet e rajonit po lejojnë organizimin e dasmave, t’i marrim shembull

  Pandemia Covid-19 ka ndikuar negativisht në të gjithë botën, sidomos në ekonominë e vendeve të ndryshme, madje edhe atyre me…
  SHOWBIZ
  June 5, 2020

  Ironizon Tuna: Erdha ta marr koronavirusin në Shkup

  Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, gjatë muajve të izolimit për shkak të pandemisë globale, ka qëndruar në Prishtinë me bashkëshortin…
  LIFESTYLE
  June 4, 2020

  Arbenita Ismajli thotë se është fanse “e çmendur” e këtij aktori

  Arbenita është fanse e aktorit shqiptar. Modelja Arbenita Ismajli është bërë tashmë shumë e njohur për publikun. Akoma më e…
  SHOWBIZ
  June 4, 2020

  Dy bukuroshet që po bëjnë namin në rrjet, “pushtuan” rrugët me biçikleta (FOTO)

  Yjet e “Love island” Elma Pazar dhe Georgia Steel morën gjithë vëmendjen teksa shëtisnin me biçikletë rrugëve të Londrës. Veshur…

  SHOWBIZ

  • SHOWBIZ
   Photo of Nuk duroi dot izolimin nga koronavirusi, multi-milioneri vret veten në apartamentin luksoz

   Nuk duroi dot izolimin nga koronavirusi, multi-milioneri vret veten në apartamentin luksoz

   Trashëgimtari i pasurive të patundshme multimilioner i Liz Hurley ka vrarë veten në moshën 55 vjeç. Ai njihet nga të gjithë si një playboy, kineast dhe filantrop Hollivudi. Për shkak të izolimit nga pandemia e koronavirusit në apartamentin e tij luksoz në katin 27, ai u fut në depresion dhe kështu vrau veten. Burime për TMZ kanë thënë se miliarderi nuk po e duronte dot mungesën e kontakteve sociale dhe filloi të vuante nga depresioni.…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Meghan Markle shtatzënë? Mediat britanike ngrisin dyshimet!

   Meghan Markle shtatzënë? Mediat britanike ngrisin dyshimet!

   Ish-dukesha e Sussex Meghan Markle, sipas tabloideve britanike është në pritje të fëmijës së dytë. Nuk ka ende një konfirmim zyrtar për këtë, por disa zëra pretendojnë se Markle është shtatzënë. Mediat rozë në Britani i vendosin dyshimet e tyre mbi bazën e faktit se ish-dukesha e Sussex-it kohët e fundit publikon video ku duket vetëm fytyra dhe jo trupi. Sipas “New Idea” mendohet se Markle po përdor këmisha të gjera për të fshehur ndryshimet…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Genta Ismajli i prezanton të dashurit turk vendlindjen, e çon në Gjilan

   Genta Ismajli i prezanton të dashurit turk vendlindjen, e çon në Gjilan

   Këngëtarja e njohur Genta Ismajli është duke shijuar në maksimum lidhjen e saj me të dashurin turk, Huseyin Usta. Së fundmi, pas një udhëtimi të gjatë së bashku në Paris, dyshja janë rikthyer në vendlindjen e këngëtares, në Kosovë. Përkatësisht, Genta e ka prezantuar të dashurin e saj të ri me qytetin e saj të lindjes, Gjilan. “Dashuria ime më mori me vete sot në Vali Ranch, faleminderit dashuria ime”, shkroi ai në mbishkrimin e…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Edhe zyrtarisht ‘Oscar’ shtyhet për një datë tjetër

   Edhe zyrtarisht ‘Oscar’ shtyhet për një datë tjetër

   Oscar’ 2021 edhe zyrtarisht është shtyrë për dy muaj, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Bordi i krerit të ‘Akademisë së Arteve dhe Shkencave’, të cilët organizojnë ceremoninë vjetore, u takuan përmes ‘Zoom’ të hënën për të diskutuar datën që do të zhvillohet ‘Oscar’. Ngjarja ishte planifikuar për 28 shkurt 2021, por pasi pandemia e koronavirusit shkaktoi kaos në Hollywood dhe e vuri në pritje industrinë e filmit, qeveritarët vendosën të…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Sa para mund të humbin këngëtarët kosovarë këtë verë?

   Sa para mund të humbin këngëtarët kosovarë këtë verë?

   Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet, mbrëmjet e tjera muzikore e ahengjet familjare janë vënë në pikëpyetje shkaku i masave për kufizimin e përhapjes së virusit që ndalojnë grumbullimet e mëdha të njerëzve. Përgjatë kësaj kohe, një listë e gjatë artistësh me në krye Labinot Tahirin kanë qenë të zëshëm në kundërshtim ndaj masave të institucioneve duke kërkuar largimin e ndalesave…

   Lexo me shume
  • KOSOVË
   Photo of Muqiqi: Na lejoni ti mbajmë dasmat në Restaurante ose do ti mbajmë në sheshe

   Muqiqi: Na lejoni ti mbajmë dasmat në Restaurante ose do ti mbajmë në sheshe

   Të hënën në ora 12:00 para Ministrisë së Shëndetësisë do të mbahet një protest e organizuar nga disa pronarë të Restauranteve të Kosovës për lejimin e dasmave(ahengjeve familjare). Këngëtari i mirënjohur Afrim Muqiqi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në këtë organizim. Ai përderisa ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në protestën e së hënës ka deklaruar se do të ishte e pakuptimtë mbajtja e protestave me numër të madh në shesh ndërkaq të ndalohen mbajtja e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Labi në “tripa të konspiracionit” për koronavirusin: Ky virus nuk është nga dora e Zotit, por nga dora e njeriut

   Labi në “tripa të konspiracionit” për koronavirusin: Ky virus nuk është nga dora e Zotit, por nga dora e njeriut

       Këngëtari Labinot Tahiri – Labi dhe ish deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës ka postuar një shkrim ku shkruan për aktivitetet e tij humanitare në Kosovë Por, pavarësisht punës së tij të madhe, Labi ka vazhduar që të thotë se virusi COVID-19 është një produkt i lëshuar nga laboratorët e ndryshme të botës dhe se ai nuk ka të bëj fare me një virus që është shfaqur papritur. “Popull i dashur, në…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Del në shitje për 30 milionë euro ish vila luksoze e James Bond

   Del në shitje për 30 milionë euro ish vila luksoze e James Bond

   Del në shitje për 30 milionë euro ish vila luksoze e James Bond INDEKSONLINE E Mërkurë, 10 Qershor 2020 7:11 Ish vila e aktorit legjendar James Bond, Sean Connery, është nxjerr në shitje për 30 milionë euro. Prona luksoze buzë detit që ka qenë në pronësi të “agjentit 007” ndodhet në rivierën franceze, pranë një porti në Nicë. Vila me katër kate ka në përbërje të saj tetë dhoma gjumi, një ashensor, dy pishina -një…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Afrim Muqiqi “selam” Qeverisë: Vendet e rajonit po lejojnë organizimin e dasmave, t’i marrim shembull

   Afrim Muqiqi “selam” Qeverisë: Vendet e rajonit po lejojnë organizimin e dasmave, t’i marrim shembull

   Pandemia Covid-19 ka ndikuar negativisht në të gjithë botën, sidomos në ekonominë e vendeve të ndryshme, madje edhe atyre me ekonomi shumë të zhvilluar. Edhe në Kosovë koronavirusi ka sjellë probleme të mëdha në ekonominë e vendit, e padyshim që i ka dëmtuar edhe këngëtarët e poashtu edhe gastronominë, hotelet e restoranet e ndryshme, e poashtu edhe sallat e dasmave, që zakonisht gjatë sezonit verorë janë tejet të frekuentuara, shkruan Indeksonline. Indeksonline ka kontaktuar me…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Ironizon Tuna: Erdha ta marr koronavirusin në Shkup

   Ironizon Tuna: Erdha ta marr koronavirusin në Shkup

   Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, gjatë muajve të izolimit për shkak të pandemisë globale, ka qëndruar në Prishtinë me bashkëshortin dhe djalin e saj. Tani që kufijtë e Kosovës janë hapur , ajo është rikthyer në Shkup për të vizituar familjarët e saj. Këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një fotografie të publikuar në InstaStory, të cilën e ka bërë gjatë arritjes në kufirin Bllacë. Në mbishkrimin e fotografisë, këngëtarja shqiptare ka…

   Lexo me shume
  • LIFESTYLE
   Photo of Arbenita Ismajli thotë se është fanse “e çmendur” e këtij aktori

   Arbenita Ismajli thotë se është fanse “e çmendur” e këtij aktori

   Arbenita është fanse e aktorit shqiptar. Modelja Arbenita Ismajli është bërë tashmë shumë e njohur për publikun. Akoma më e njohur u bë kur u lidh me reperin Fero dhe dashuria e tyre doli publikisht. Ajo është kthyer në imazhin kryesor për disa linja veshjesh dhe është shumë aktive në rrjetet sociale ku publikon shpesh foto e video nga përditshmëria, por edhe nga jeta profesionale. Së fundmi Arbenita na ka treguar një detaj që nuk…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Dy bukuroshet që po bëjnë namin në rrjet, “pushtuan” rrugët me biçikleta (FOTO)

   Dy bukuroshet që po bëjnë namin në rrjet, “pushtuan” rrugët me biçikleta (FOTO)

   Yjet e “Love island” Elma Pazar dhe Georgia Steel morën gjithë vëmendjen teksa shëtisnin me biçikletë rrugëve të Londrës. Veshur me pantallona xhins shumtë të shkurtra, bukuroshet u siguruan që të gjthë sytë të ishin mbi to. Dhe pa asnjë dyshim, vajzat bukuroshe ia arritën më së miri.

   Lexo me shume
  • BOTA
   Photo of Në Izrael nisin peticion për ndalimin e transmetimit të muzikës së Dua Lipës

   Në Izrael nisin peticion për ndalimin e transmetimit të muzikës së Dua Lipës

   Një peticion ka nisur në Izrael, me të cilin po bëhet thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Kjo, siç transmeton BW, pasi këngëtarja ndau në llogarinë e saj në Instagram një postim, siç thuhet, anti-izraelit, ku pretendonte se ushtarët qëllojnë fëmijë, mes pretendimeve të tjera. Mbi 3,000 njerëz kanë nënshkruar deri më tani këtë peticion. Organizata ‘Im Tirzu’ shprehet se: “Në dritën e nxitjes kundër ushtarëve, antisemitizmi, shpifja, teoritë e komplotit…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Demi, sonte gjoksin në plan të parë (FOTO)

   Demi, sonte gjoksin në plan të parë (FOTO)

   Demi Rose sonte ka zgjedhur që të tregoj gjoksin e saj gjigant derisa kishte të veshur një minifund Ajo këtë vit nuk ka mundur që të jetë në pushime në vendet tropikë, por kjo nuk e ka ndaluar atë që të shfaq asetet e saj në Instagram edhe këtë të enjte gjatë karantinës. Modelja, ka treguar gjoksin e saj të jashtëzakonshëm kurse veshja e saj vizaton trupin e saj. Demi prapë ka treguar gjoksin e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Sa para mund të humbin këngëtarët këtë verë?

   Sa para mund të humbin këngëtarët këtë verë?

   Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet, mbrëmjet e tjera muzikore e ahengjet familjare janë vënë në pikëpyetje shkaku i masave për kufizimin e përhapjes së virusit që ndalojnë grumbullimet e mëdha të njerëzve. Përgjatë kësaj kohe, një listë e gjatë artistësh me në krye Labinot Tahirin kanë qenë të zëshëm në kundërshtim ndaj masave të institucioneve duke kërkuar largimin e ndalesave…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Miliarderi 52-vjeçar nxjerr fotot e rralla me të dashurën 25-vjeçare

   Miliarderi 52-vjeçar nxjerr fotot e rralla me të dashurën 25-vjeçare

   Pavarësisht diferencës së madhe mes çiftit, ata po shijojnë në maksimum këtë moment të bukur në jetën e tyre. Ata janë dëshmi se mosha nuk është aspak problem, për të pasur një marrëdhënie të lumtur. Miliarderi ka publikuar edhe pamjet e rralla, ku shihet duke puthuar barkun e rrumbullakosur të 25-vjeçares.⁹

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Nuk e harron origjinën, aktori i njohur në Turqi përshëndet Shqipërinë

   Nuk e harron origjinën, aktori i njohur në Turqi përshëndet Shqipërinë

   E shohim në telenovela turke, por ai është me origjinë shqiptare. Aktori Xhan Jaman u bë i famshëm në vendin tonë me rolin e “Xhanit” në serialin “Erkenci kus”, ku luan krah aktores Demet Ozdemir. Me rolin e tij ai fitoi zemrat e të gjithë publikut dhe mori sukses të menjëhershëm edhe në shumë vende të botës. Në intervista, Xhan Jaman ka treguar se është me origjinë shqiptare dhe madje e ka vizituar Shqipërinë duke…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

   Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

   Ndonëse është vënë në pikëpyetje mbajtja e dasmave këtë vit, për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit, artistët e estradës shpresojnë e besojnë se nuk do ketë anulim të tyre.Ata shprehen se vendi ynë humb shumë, duke qenë se me dasma janë shumë segmete tjera të lidhura dhe kjo mund të çojë në kolaps të shtetit.Por, ata pajtohen që të ketë reduktim të numrit të mysafirëve, edhe pse masat vështirë se mund të respektohen.…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Kush është politikani më seksi”, modelja e njohur bën deklaratën e papritur për kryeministrin Rama

   Kush është politikani më seksi”, modelja e njohur bën deklaratën e papritur për kryeministrin Rama

   Xhensila Pere tha për “Mes Yjesh” në Ora Neës se meshkujt e shoë biz-it shqiptar kanë shumë frikë nga ajo. “E di kush është e bukura ime?! Që është kthyer në një gjë plus për mua?! Është fakti që meshkujt e shoë biz-it shqiptar kanë shumë frikë nga unë, për të vetmit fakt që jam aq e sinqertë, sa në qoftë se dikush tenton të më bëj diçka, është e bindur që në një intervistë…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane, e njohur nga të gjithë shqiptarët

   Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane, e njohur nga të gjithë shqiptarët

   Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe “Njerka”. Shkak i vdekjes së saj u bë koronavirusi, i cili i solli komplikime për shëndetin. Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Tayna ikë nga Kosova, shkon në Zvicër

   Tayna ikë nga Kosova, shkon në Zvicër

   Këngëtarja e njohur shqiptare e njohur si Tayna, kohëve të fundit ka qenë mjaft e përfolur nëpër media. Por që këngëtarja nuk e ka ndërmend të ndalet e ka dëshmuar përsëri. Sipas Indeksonline ajo së fundmi ka arritur në Zurich, derisa nuk e ka penguar pandemia që të vazhdoj me aktivitetet e saj muzikore. E njëjta media thotë se ajo është në qytetin zviceran për të xhiruar një klip të ri që synon ta sjell…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Princi i Dubait ka aq shumë para, se që 200 personave do iu duheshin dy vjet për t’i numëruar të gjitha

   Princi i Dubait ka aq shumë para, se që 200 personave do iu duheshin dy vjet për t’i numëruar të gjitha

   Princi i Kurorës i Dubait, “Hamdan” ka aq shumë para sa që do të duhej kohë e gjatë për t’i numëruar paratë e tij. Familja mbretërore e Dubait është e njohur për pasurinë e tyre dhe në një video të publikuar flitet për një nga anëtarët e familjes. Emri i plotë të Princit të Dubait është Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum por ai është i njohur si “Fazza” nga emri i tij…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

   Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

   Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, ka prezantuar së fundmi masat e reja ndaj COVID-19, të cilat hyjnë në fuqi nga data 4 maj. I njëjti ka pohuar se viti 2020 do të jetë vit i distancës, duke shtuar se nuk do të ketë këtë vit dasma, tubime apo ahengje familjare. E gjithë kjo situatë duket se i afekton në masë të madhe ata që përfitojnë prej këtyre aktiviteteve, si bizneset e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

   Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

   Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit të Pejës, familje kjo e njohur për kontribut të vlerave të profileve të ndryshme brenda familjes. Që nga viti 1959, në moshën 13 vjeçe, Shahinderja bëhet solistja e parë më e reja profesioniste në muzikën artistike popullore. Hitet e mëdha të Shahinderes sot përpunohen nga këngëtarë të ndryshme të estradës shqiptare. U martua me kompozitorin e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Detaji prekës që fshihet pas “Mrekullia në qelinë nr.7”

   Detaji prekës që fshihet pas “Mrekullia në qelinë nr.7”

   Është filmi me i përfolur kohëve të fundit në vendin tonë. “Mrekullia në qelinë nr.7” mund ta quajmë padyshim filmin e vitit sepse në një kohë shumë të shkurtër u kthye në filmin më të ndjekur në mbarë botën. Historia e Memos dhe Ovës ka prekur çdokënd që e ka parë filmin e me siguri ata që nuk e kanë parë janë të paktë. Së fundmi mediat e huaja i kanë kushtuar një shkrim një…

   Lexo me shume