KREJT NË SHESH
  May 22, 2020

  Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

  Ndonëse është vënë në pikëpyetje mbajtja e dasmave këtë vit, për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit, artistët e…
  KREJT NË SHESH
  May 22, 2020

  Kush është politikani më seksi”, modelja e njohur bën deklaratën e papritur për kryeministrin Rama

  Xhensila Pere tha për “Mes Yjesh” në Ora Neës se meshkujt e shoë biz-it shqiptar kanë shumë frikë nga ajo.…
  KREJT NË SHESH
  May 18, 2020

  Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane, e njohur nga të gjithë shqiptarët

  Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Ajo njihet për rolet e shumta që kishte…
  KREJT NË SHESH
  May 6, 2020

  Tayna ikë nga Kosova, shkon në Zvicër

  Këngëtarja e njohur shqiptare e njohur si Tayna, kohëve të fundit ka qenë mjaft e përfolur nëpër media. Por që…
  KREJT NË SHESH
  May 5, 2020

  Princi i Dubait ka aq shumë para, se që 200 personave do iu duheshin dy vjet për t’i numëruar të gjitha

  Princi i Kurorës i Dubait, “Hamdan” ka aq shumë para sa që do të duhej kohë e gjatë për t’i…
  KREJT NË SHESH
  May 4, 2020

  Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

  Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, ka prezantuar së fundmi masat e reja ndaj COVID-19, të cilat…
  KREJT NË SHESH
  May 3, 2020

  Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

  Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit të…
  KREJT NË SHESH
  May 1, 2020

  Detaji prekës që fshihet pas “Mrekullia në qelinë nr.7”

  Është filmi me i përfolur kohëve të fundit në vendin tonë. “Mrekullia në qelinë nr.7” mund ta quajmë padyshim filmin…
  KREJT NË SHESH
  April 27, 2020

  Të gjitha dasmat VIP që u shtynë për shkak të karantinës

  Për disa të famshëm, viti 2020 do të ishte me plot kuptimin e fjalës, viti i tyre. Por pandemia globale…
  KREJT NË SHESH
  April 26, 2020

  Yon Idy publikon këngën e re Waste No Love

  Waste No Love është kënga e fundit e publikuar nga kantautori Yon Idy. Është një këngë e cila mund të…
  SHOWBIZ
  April 24, 2020

  ORIOLA MARASHI PA GRIM DHE E THJESHTË NGA SHTËPIA, ASHTU SIÇ NUK E KENI PARË ASNJËHERË

  Ajo njihet si një prej femrave më seksi shqiptare  e që përherë vjen e rregulluar deri në detajin e fundit…
  KREJT NË SHESH
  April 22, 2020

  Jennifer Lopez paditet me 150 mijë dollarë gjobë, për postimin e fotografisë së saj në Instagram

  Publikimi i një fotografie të vet, do t’i kushtojë Jennifer Lopezit me 150,000 dollarë, shkruajnë mediat e huaja. Sipas E!News,…

  SHOWBIZ

  • KREJT NË SHESH
   Photo of Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

   Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

   Ndonëse është vënë në pikëpyetje mbajtja e dasmave këtë vit, për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit, artistët e estradës shpresojnë e besojnë se nuk do ketë anulim të tyre.Ata shprehen se vendi ynë humb shumë, duke qenë se me dasma janë shumë segmete tjera të lidhura dhe kjo mund të çojë në kolaps të shtetit.Por, ata pajtohen që të ketë reduktim të numrit të mysafirëve, edhe pse masat vështirë se mund të respektohen.…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Kush është politikani më seksi”, modelja e njohur bën deklaratën e papritur për kryeministrin Rama

   Kush është politikani më seksi”, modelja e njohur bën deklaratën e papritur për kryeministrin Rama

   Xhensila Pere tha për “Mes Yjesh” në Ora Neës se meshkujt e shoë biz-it shqiptar kanë shumë frikë nga ajo. “E di kush është e bukura ime?! Që është kthyer në një gjë plus për mua?! Është fakti që meshkujt e shoë biz-it shqiptar kanë shumë frikë nga unë, për të vetmit fakt që jam aq e sinqertë, sa në qoftë se dikush tenton të më bëj diçka, është e bindur që në një intervistë…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane, e njohur nga të gjithë shqiptarët

   Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane, e njohur nga të gjithë shqiptarët

   Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe “Njerka”. Shkak i vdekjes së saj u bë koronavirusi, i cili i solli komplikime për shëndetin. Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Tayna ikë nga Kosova, shkon në Zvicër

   Tayna ikë nga Kosova, shkon në Zvicër

   Këngëtarja e njohur shqiptare e njohur si Tayna, kohëve të fundit ka qenë mjaft e përfolur nëpër media. Por që këngëtarja nuk e ka ndërmend të ndalet e ka dëshmuar përsëri. Sipas Indeksonline ajo së fundmi ka arritur në Zurich, derisa nuk e ka penguar pandemia që të vazhdoj me aktivitetet e saj muzikore. E njëjta media thotë se ajo është në qytetin zviceran për të xhiruar një klip të ri që synon ta sjell…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Princi i Dubait ka aq shumë para, se që 200 personave do iu duheshin dy vjet për t’i numëruar të gjitha

   Princi i Dubait ka aq shumë para, se që 200 personave do iu duheshin dy vjet për t’i numëruar të gjitha

   Princi i Kurorës i Dubait, “Hamdan” ka aq shumë para sa që do të duhej kohë e gjatë për t’i numëruar paratë e tij. Familja mbretërore e Dubait është e njohur për pasurinë e tyre dhe në një video të publikuar flitet për një nga anëtarët e familjes. Emri i plotë të Princit të Dubait është Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum por ai është i njohur si “Fazza” nga emri i tij…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

   Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

   Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, ka prezantuar së fundmi masat e reja ndaj COVID-19, të cilat hyjnë në fuqi nga data 4 maj. I njëjti ka pohuar se viti 2020 do të jetë vit i distancës, duke shtuar se nuk do të ketë këtë vit dasma, tubime apo ahengje familjare. E gjithë kjo situatë duket se i afekton në masë të madhe ata që përfitojnë prej këtyre aktiviteteve, si bizneset e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

   Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

   Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit të Pejës, familje kjo e njohur për kontribut të vlerave të profileve të ndryshme brenda familjes. Që nga viti 1959, në moshën 13 vjeçe, Shahinderja bëhet solistja e parë më e reja profesioniste në muzikën artistike popullore. Hitet e mëdha të Shahinderes sot përpunohen nga këngëtarë të ndryshme të estradës shqiptare. U martua me kompozitorin e…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Detaji prekës që fshihet pas “Mrekullia në qelinë nr.7”

   Detaji prekës që fshihet pas “Mrekullia në qelinë nr.7”

   Është filmi me i përfolur kohëve të fundit në vendin tonë. “Mrekullia në qelinë nr.7” mund ta quajmë padyshim filmin e vitit sepse në një kohë shumë të shkurtër u kthye në filmin më të ndjekur në mbarë botën. Historia e Memos dhe Ovës ka prekur çdokënd që e ka parë filmin e me siguri ata që nuk e kanë parë janë të paktë. Së fundmi mediat e huaja i kanë kushtuar një shkrim një…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Të gjitha dasmat VIP që u shtynë për shkak të karantinës

   Të gjitha dasmat VIP që u shtynë për shkak të karantinës

   Për disa të famshëm, viti 2020 do të ishte me plot kuptimin e fjalës, viti i tyre. Por pandemia globale ka ndryshuar plotësisht stilin e jetës duke detyruar që të gjithë ne të përshtatemi me rrethanat aktuale. Ky vit ishte parashikuar me shumë dasma, por për shkak të pandemisë që ka pushtuar gjithë botën, ato fatkeqësisht janë shtyrë për më vonë. Aktorja e njohur Emma Stone supozohej të ishte e martuar në këtë moment që…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Yon Idy publikon këngën e re Waste No Love

   Yon Idy publikon këngën e re Waste No Love

   Waste No Love është kënga e fundit e publikuar nga kantautori Yon Idy. Është një këngë e cila mund të radhitet në zhanrin pop dhe pop-rock. Autor komplet i këngës është Yon Idy. Ai, gjithashtu, e regjistroi kitarën akustike dhe atë elektrike, si dhe i këndoi zërat përcjellës. Kënga u regjistrua në Studio Podrumot, me producentin Angel Qosev. Masteringun e bëri Boban Apostollov – naBBoo. Dy këngët e mëparshme të Yon Idy-t – Gentle dhe…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of ORIOLA MARASHI PA GRIM DHE E THJESHTË NGA SHTËPIA, ASHTU SIÇ NUK E KENI PARË ASNJËHERË

   ORIOLA MARASHI PA GRIM DHE E THJESHTË NGA SHTËPIA, ASHTU SIÇ NUK E KENI PARË ASNJËHERË

   Ajo njihet si një prej femrave më seksi shqiptare  e që përherë vjen e rregulluar deri në detajin e fundit ndërsa në postimet e saj shfaqet gjithmonë e kuruar. Por, efekti i qëndrimit në shtëpi ka bërë që edhe Oriola Marashi të shfaq e thjeshtë, pa grim dhe veshje sportive. Ishte vet Oriola ajo që ka publikuar disa fotografi teksa shijon kohë në oborrin e shtëpisë, natyrale dhe shumë më ndryshe se që jemi mësuar…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Jennifer Lopez paditet me 150 mijë dollarë gjobë, për postimin e fotografisë së saj në Instagram

   Jennifer Lopez paditet me 150 mijë dollarë gjobë, për postimin e fotografisë së saj në Instagram

   Publikimi i një fotografie të vet, do t’i kushtojë Jennifer Lopezit me 150,000 dollarë, shkruajnë mediat e huaja. Sipas E!News, ndaj J.Lo u paraqit një kërkesë-padi lidhur me postimin e një fotografie në Instagram. Sipas dokumenteve, fotoja është postuar më 22 qershor të vitit 2017. Në foto, shfaqet personazhi Harlee (Jennifer) në filmin “Shades of Blue”. Pra, e drejta e kësaj fotografie i takon Steve Sands, i cili tashmë kërkon 150,000 dollarë për shkelje të…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Virusi korona bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja ku do i shohim bashkë

   Virusi korona bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja ku do i shohim bashkë

   Të gjithë e dimë se dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora nuk kanë marrëdhënie të mirë. Ndonëse vijnë nga i njëjti vend, vajzat kanë pasur konflikte me njëra-tjetrën dhe tashmë nuk gëzojnë raporte të mira. Por, së fundmi ka ardhur një lajm i mirë! Lufta kundër COVID-19 i ka bërë bashkë vajzat në një projekt të përbashkët. Tashmë është menduar një projekt muzikor bamirësie që do të realizohet nga 23 yje…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Rihanna vjen me poza atraktive në promovimin e linjës së saj të re të ‘make up-it

   Rihanna vjen me poza atraktive në promovimin e linjës së saj të re të ‘make up-it

   Ajo ka qenë tejet e zënë duke e promovuar linjën e saj të ‘make up-it’- Fenty”. Dhe këngëtarja Rihanna gjeti mënyrën më të mirë për të treguar dy produktet e fundit, duke paraqitur figurën e saj në një fustan mahnitës saten ngjyrë krem. 32-vjeçarja, e cila ka pasuri afro 600 milionë dollarë, dukej e mrekullueshme me këtë pamje tërheqëse. Rihanna (Foto: Instagram) Duke u përkulur mbi një tryezë, ajo shfaqi edhe tatuazhet e veçanta në…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Enca me foto “hot” nga karantina

   Enca me foto “hot” nga karantina

   Edhe pse në karantinë, këngëtarja Enca nuk e ka lënë pas dore veten. Ajo ka gjetur mundësinë për të marrë rreze në këto ditë të bukur pranvere, e sigurisht momente nga ditët e saj i shpërndanë për ndjekësit në Instagram. Me foton e postuar së fundmi, këngëtarja ka tërhequr vëmendjen, ku ndërsa poston foto me qenin e saj, të cilin e puth në buzë shkruan: “Këta mund të ishim ne, por ti do të luash!”…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Oriola publikon foto me të dashurin e ri,futbollistin shqiptar

   Oriola publikon foto me të dashurin e ri,futbollistin shqiptar

   Oriola Marashi dhe Eros Grezda  janë çifti më i ri i showbizit,  të cilët pasi festuan ndërrimin e viteve në fsehtësi, tashmë e kanë pranuar hapur që janë bashkë. Fotot e postuara në “Instagram”, konfirmojnë lidhjen e futbollistit të Kombëtares dhe modeles, ndërkohë që mësohet se karantinën po  kalojnë bashkë, dhe më shumë si izolim po e shijojnë si muaj mjalti. Para pak ditësh, Oriola shihej teksa përgatiste një tortë për ditëlindjen e Grezdës, i…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Sa u paguan aktorët e serialit “La casa de papel”

   Sa u paguan aktorët e serialit “La casa de papel”

     Il Professorore (Alvaro Morte): Berlin (Pedro Alonso), Tokio (Ursula Corbero) dhe lisbon alias Raquel Murillo (Itziar Ituno) kanë pagat më të larta: 4 aktorët kanë marrë 63 mijë euro për episod për këtë serial, i cili ka rezultuar më i ndjekuri në Netflix. Nëse mblidhet bashkë vlera totale shkon në 1,386,000 euro për 22 episodet e serialit. Ndërsa për Nairobi (Alba Flores), Denver (Jaime Lorente), Miguel Herràn (Rio) dhe Rodrigo de la Serna (Palermo),…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Oriola Marashi,e mahnitshme në bikine

   Oriola Marashi,e mahnitshme në bikine

   Jo më pak se 400 mijë ndjekës kanë fatin që të shijojnë bukurinë e modeles në rrjetin social Instagram. Ajo së fundmi ka ngacmuar imagjinatën e fansave të saj përmes një videoje të publikuar në po të njëjtin rrjet social.Jo më pak se 400 mijë ndjekës kanë fatin që të shijojnë bukurinë e modeles në rrjetin social Instagram.E veshur me bikini bardh e zi,

   Lexo me shume
  • BOTA
   Photo of Për pandeminë, Miss Anglia lë kurorën dhe i kthehet punës si mjeke

   Për pandeminë, Miss Anglia lë kurorën dhe i kthehet punës si mjeke

   Një mbretëreshë bukurie e cila u kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019 është rikthyer në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si mjeke mes pandemisë së koronavirusit. Bhasha Mukherjee bëri një pushim në karrierë si mjeke pasi mori pjesë në “Miss World” në dhjetor të vitit 2019, ndërsa e përfaqësoi Anglinë. E ftuar të jetë ambasadore për disa bamirësi, Mukherjee kishte planifikuar të vë stetoskopin e saj dhe të përqendrohet në punën…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Ja çiftet shqiptare që i ‘ndau’ Koronavirusi

   Ja çiftet shqiptare që i ‘ndau’ Koronavirusi

   Pas përhapjes së koronavirusit edhe në vendin tonë, të gjithë u vetizoluan në shtëpi, disa me familjet e tyre, të tjerë me të dashurit e zemrës. Mirëpo disa çifte kjo periudhë i gjeti të ndarë, për shkak të angazhimeve në vende të ndryshme. Afrona dhe Blero kanë disa muaj të martuar, por këto ditë nuk po i kalojnë dot pranë njëri-tjetrit. Blero ndodhet në Kosovë ndërsa Afrona në Zvicër. Modelja postoi disa foto nga muaji i…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Morena Taraku shpenzon 59,800 euro për një orë dore!

   Morena Taraku shpenzon 59,800 euro për një orë dore!

   Morena Taraku njihet për jetën luksoze që bën, e këtë na e paraqet cdoditë nëpër rrjete sociale. Në një fotografi të saj, shihet se ka gjëra të thjeshta, por nuk është ashtu sic duket. Në faqen What they wearin shihet se aksesorët e saj kushtojnë mijëra euro. Orë dore e markës Bulgari kushton hic më pak se 59,800€, syzet e saj Luis Vuitton 585 euro dhe canta Prada që kushton 467 euro./Indeksonline/ You May Like…

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Aida Doçi publikon “Qabja pa njerëz” (VIDEO)

   Aida Doçi publikon “Qabja pa njerëz” (VIDEO)

   Aida Doçi ka publikuar një këngë të re. Kësaj radhe, këngëtarja vendosi t’i këndojë Qabës. “Qabja pa njerëz” është pa videoklip dhe u realizua nga Fatmir Muja dhe Agon Neziri. Dëgjojeni të plotë më poshtë.

   Lexo me shume
  • SHOWBIZ
   Photo of Robert Berisha: Tani edhe me më lut nuk dalë nga konvikti

   Robert Berisha: Tani edhe me më lut nuk dalë nga konvikti

   Ka tre ditë që Robert Berisha po qëndron ne karantinë në konvikt, shkruan GazetaBlic.Si fillim këngëtari u ankua për kushtet, por mbrëmë ai kërkoi falje pasi sipas tij ai ishte në momente nervozizmi.Tani ai ka folur sërish, ku ka kërkuar nga qytetarët të qëndrojnë në shtëpi. “Tani edhe me më lut nuk dalë nga këtu, se nuk dua të rrezikoj jetën e fëmijës tim, prindt e mi dhe askënd tjetër”, tha Robert Berisha.Këngëtari gjithashtu ka…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Habit i dashuri i Genta Ismajlit: Jam zyrtarisht kosovar

   Habit i dashuri i Genta Ismajlit: Jam zyrtarisht kosovar

   Huseyin Usta publikoi foto pranë Gentës duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare. Genta Ismajli muaj më parë e konfirmoi lidhjen me biznesmenin turk, Huseyin Usta. Dyshja publikojnë vazhdimisht imazhe të reja, në të cilat shfaqen të lumtur pranë njëri-tjetrit Madje, çifti kanë hapur një llogari të përbashkët në Instagram, ku shkëputin momente të lumtura që kalojnë bashkë. Së fundi, partneri turk i Gentës publikoi një foto ku shihet prapa tyre emblema e UÇK-së dhe të…

   Lexo me shume
  • KREJT NË SHESH
   Photo of Miss Bota 2000’, s’do ta besoni si duket bukuroshja pas 20 vitesh

   Miss Bota 2000’, s’do ta besoni si duket bukuroshja pas 20 vitesh

   Priyanka Chopra nga India në vitin 2000″>2000 ishte “Miss World”, dhe kjo femër e bukur indianie e mori titullin kur ishte 18 vjeçe. Para 15 vjetëve, ajo kishte një pamje të përkryer, dhe çfarë mendoni ju do të fitonte në qoftë se konkuron përsëri tani? Ne mendojmë se fati është ende në anën e saj.

   Lexo me shume