Shqipëri, 655 raste të reja me koronavirus dhe 3 humbje jete – Alsat

Në 24 orët e fundit në Shqipëri  janë regjistruar 655 raste të reja me COVID nga 4499 testime të kryera në total. Ky është numri më i lartë i testimeve për rastet e dyshuara për COVID që prej fillimit të pandemisë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 356 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 37,327 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 273 pacientë, 28 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

The post Shqipëri, 655 raste të reja me koronavirus dhe 3 humbje jete appeared first on Alsat.

LEXO EDHE:

Back to top button