June 30, 2020

  Harrohet koronavirusi, Durrësi “vlon” nga kosovarët

  June 27, 2020

  Plazhet në Shqipëri, kush shkel rregullat gjobitet deri në 700 mijë lekë

  June 19, 2020

  Rama nxjerr pamje nga Aeroporti i Kukësit, vitin e ardhshëm priten fluturimet e para (FOTO)

  June 18, 2020

  Ndodh në Durrës! Burri dhe komshija me koronavirus, gruaja del negative

  June 18, 2020

  Shqipëri, një viktimë dhe 66 raste të reja me koronavirus

  June 17, 2020

  Arrihet marrëveshja për hapjen e korridorit ajror Shqipëri-Kosovë

  June 15, 2020

  “Më të rejat nga Rruga e Arbrit, brenda muajit do të..!”

  June 15, 2020

  Shqipëria, destinacioni i parë për këtë sezon

  June 12, 2020

  SKANDAL/ Zbulohet qendra e masazhit në Tiranë që shërben si ‘strofull’ seksi me pagesë, punonjësja i ofron marrëdhënie intime klientit kundrejt parave

  June 12, 2020

  Shqipëria nis fluturimet nga java tjetër, ja destinacioni i parë

  SHQIPERI

  • Photo of Harrohet koronavirusi, Durrësi “vlon” nga kosovarët

   E shtuna dhe e diela kanë rritur ndjeshëm numrin e pushuesve në bregdet. Shtetasit nga Kosova i qëndrojnë ende besnik bregdetit të Adriatikut, ku Durrësi dhe Shëngjini mbesin më të frekuentuarit. Paralajmërimet për zbatimin e masave antikovid duket se nuk kanë gjetur vend. E diela ka shënuar një fluks të shtuar të pushuesve në bregdet. Në Shëngjin duket sikur pandemia është harruar. Moti i ngrohtë me temperatura të larta solli dyndje qytetarësh drejt bregdetit e…

   Lexo me shume
  • Photo of Plazhet në Shqipëri, kush shkel rregullat gjobitet deri në 700 mijë lekë

   Gjoba të reja dhe masa të rënda shtrënguese për operatorët në plazhe që nuk respektojnë masat e sigurisë dhe të distancimit social. Është zbardhur akti normative i Ministrisë së Shëndetësisë, që parashikon ndëshkime deri në 700 mijë lekë të reja, rreth 7 mijë dollarë, për ata që kapen me shkelje nga inspektorët. Nëse përsëritet shkelja, atëherë mbyllet menjëherë aktiviteti. Akti normativ ka shkuar për votim në Parlament. “Nëpërmjet këtij akti normativ parashikohet të penalizohen subjektet…

   Lexo me shume
  • Photo of Rama nxjerr pamje nga Aeroporti i Kukësit, vitin e ardhshëm priten fluturimet e para (FOTO)

   Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim për Aeroportin e Kukësit. Në Facebook ai shkruan se po vazhdon puna në mënyrë që vitin e ardhshëm të ulet avioni i parë me pasagjerë. “Mirëmëngjesi me disa pamje nga projekti i Terminalit të Aeroportit Ndërkombëtar të Kukësit, ku vijon intensivisht puna me objektivin që vitin e ardhshëm të ulim ”Migjenin” me grupin e parë të pasagjerëve, të cilët do të…

   Lexo me shume
  • Photo of Ndodh në Durrës! Burri dhe komshija me koronavirus, gruaja del negative

   6 të infektuar me koronavirus janë shënuar ditën e sotme në Durrës. Më herët u mësua se 2 nga të infektuarit ishin staf mjekësor i spitalit të Durrësit. Së fundmi Topchannel raporton se dy raste të tjera janë fqinj me njëri-tjetrin. Bëhet me dije se ka rezultuar pozitiv me koronavirus një burrë dhe një grua e moshuar. Gjithashtu mësohet se nga kryerja e tamponit bashkëshortja e burrit të infektuar ka rezultuar negative. Kujtojmë se Ministria…

   Lexo me shume
  • Photo of Shqipëri, një viktimë dhe 66 raste të reja me koronavirus

   Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se nga gjithsej 280  testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 66 raste të reja. Sipas qyteteve, rastet e reja janë regjistruar në: Në Tiranë 32 raste, 12 në Krujë, 7 në Vlorë, 6 në Durrës, nga 3 raste në Shkodër dhe Fier, nga 1 rast përkatësisht në Tropojë, Lezhë, Elbasan. Ndërkohë, ka ndërruar jetë edhe një pacient 67 vjeç nga Shkodra, i…

   Lexo me shume
  • Photo of Arrihet marrëveshja për hapjen e korridorit ajror Shqipëri-Kosovë

   Albcontrol dhe Agjencia e Shërbimeve të Navigimit Ajror e Kosovës, kanë nënshkruar sot një Letër Marrëveshje për koordinimin e trafikut ajror midis Tiranës dhe Prishtinës. Marrëveshja është lidhur në kuadër të projektit “Mbledhja për Normalizimin e Aviacionit të Ballkanit” (BANM), të udhëhequr nga NATO, transmeton IndeksOnline. “Ky është një hap i rëndësishëm për normalizimin e hapësirës ajrore të Kosovës sepse korridori i ri ajror do t’i shkurtojë për rreth 15 minuta fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar…

   Lexo me shume