SPORT
  June 24, 2020

  Kampioni i tenisit, Novak Djokovic rezulton pozitiv me koronavirus

  Pasi tre tenistët, Borna Çoriq i Kroacisë, Grigor Dimitrov nga Bullgaria dhe Viktor Troicki i Serbisë rezultuan pozitivë me COVID-19,…
  SPORT
  June 24, 2020

  Barcelona mbyll me sukses misionin “Bilbao”, topi te Real Madridi

  Barcelona ka mposhtur minimalisht Athletic Bilbaon, për t’u rikthyer në krye të renditjes tabelare, të paktën deri nesër. Mjaftoi një…
  RAJONI
  June 18, 2020

  Tifozët kroat dhe serb bëhen ‘copë-copë’ në Vukovar

  Tifozët e Dinamo Zagreb ‘Bad Blue Boys’ janë përballur me tifozët e Partizanit të Beogradit ‘Grobari në Vukovar të Kroacisë.…
  SPORT
  June 17, 2020

  Maqedoni – Kosovë do të luhet më 8 tetor në Shkup

  Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, vendosi që përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, më 8 tetor të zhvillojë sfidën me kombëtaren e…
  SPORT
  June 15, 2020

  Zidane bëhet “mister 200” te Reali, ja krahasimi me dy legjendat e tjera

  Trajneri nga Marseja do ta arrijë këtë shifër, 200 ndeshje, në stolin e Real Madridit, duke hyrë në listën e…
  SPORT
  June 15, 2020

  Rekordi i ri i Mesit, shënon golin e 20-të në ligën spanjolle për herë të 12-të radhazi

    Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo kanë dominuar botën e futbollit prej 12 vjetësh, duke fituar secili shumë trofe të…
  KREJT NË SHESH
  June 11, 2020

  Lorik Cana i kthehet futbollit, do të bëhet drejtor tek një klub i madh zviceran

  Kombëtarja arriti kulminacionin e saj në kualifikueset e kampionatit Europian të vitit 2016, ku arriti të sigurojë pjesëmarrjen në fazën…

  SPORT