Tifozët kroat dhe serb bëhen ‘copë-copë’ në Vukovar

Tifozët e Dinamo Zagreb ‘Bad Blue Boys’ janë përballur me tifozët e Partizanit të Beogradit ‘Grobari në Vukovar të Kroacisë.

Reagimi i shpejtë i policisë kroate ka bërë që kjo rrahje të mos ketë fund fatal, transmeton Indeksonline.

Policia kroate ka arritur të arrestoi mes 20 deri 25 persona, kurse personat tjerë janë duke u kërkuar.

Dy persona që janë arrestuar janë dërguar në spital për shkak të lëndimeve të marra.

Në Vukovar, 30 përqind e popullatës janë serb./Indeksonline/

Me shume

LEXO EDHE:

Back to top button